Çünkü Besler ; bünyesinde istihdam ettiği birbirinden bağımsız görev ve sorumluluk alanlarına sahip çok sayıda Gıda Mühendisi ve her biri işinin uzmanı aşçılardan oluşan geniş bir kadro ile kaliteli hizmet üretir.

Çünkü Besler; üretimde ve sevkiyatta kullandığı tüm ham maddeleri güvenilir ve marka değeri yüksek olan kaynaklardan temin eder ve tüm kontrolleri yaptıktan sonra stoklarına kabul eder.

Çünkü Besler; yemek üretimini teknolojik altyapısı ile standart hale getirir, bu seviyeyi sürekli olarak korur ve hizmet kalitesini yükseltecek tüm yenilik ve yatırımlara pozitif bakar.

Çünkü Besler; standartların üstünde hijyen ve ortalamaların daha da üstünde lezzet için hedeflerini daima yüksek tutar.

Çünkü Besler; üretim tesisinde kullandığı elektrik ve su gibi hayati öneme sahip ihtiyaçlar ile sorun yaşamamak için güçlü jeneratör desteği ve su arıtma tesisinden elde ettiği artezyen kaynağı desteği ile söz konusu ihtiyaçlar sistemi 7/24 aktiftir ve asla kesintiye uğramaz.

Çünkü Besler; kalite kontrol biriminde görev alan gıda mühendisleri tarafından, kızartma yağlarındaki polar madde düzeyini ilgili cihazlarla tespit ederek kanserojen maddelerin yemeğe ulaşmasını engelleyerek, yağ değişim kararını alır ve bu önemli konuyusürekli takip ve kontrol eder.

Çünkü Besler; yemek sevkiyatında kullandığı araç filosunu daima yeniler ve her yenilemede tüm araçların zemin kısımlarını hijyenik epoksi materyal ile kaplar ve özellikle aracın iç yan bölümlerini de kapatarak tamamen hijyenik ve kolay temizlenebilir hale getirir.

Çünkü Besler; kullandığı özel bilgisayar yazılımı ile mönü hazırlanmasından satın alma prosedürlerine, reçete oluşumlarından günlük üretim emirlerine ,siparişlerin irsaliye ve faturaya dönüşmesinden, ürün etiketleme ve sunuma kadar tam bir sistem dahilinde hizmet üretir.